جنجال موشکی کره شمالی در غیاب کیم جونگ اون | موشک مافوق صوت کره شمالی پرتاب شد

۲,۸۲۳ بازديد
دولت کره شمالی بامداد پنجشنبه درباره آزمایش موشکی صبح چهارشنبه خود توضیحاتی را به رسانه‌ها ارائه کرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که در جدیدترین شلیک پرتابه توسط این کشور، یک موشک مافوق صوت با موفقیت آزمایش شده و بعد از ۷۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که صبح چهارشنبه یک فروند موشک مافوق صوت را آزمایش کرده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، کره شمالی می‌گوید که این آزمایش موفق بوده و موشک مافوق صوت مذکور بعد از ۷۰۰ کیلومتر پرواز، با دقت به هدف خود اصابت کرده است.

 

در این بیانیه آمده است: «این موشک که پس از پرتاب جدا شد، ۱۲۰ کیلومتر حرکت جانبی را در فاصله پروازی کلاهک مافوق صوت از آزیموت پرتاب اولیه تا آزیموت هدف انجام داد و دقیقاً به هدف تعیین شده در فاصله ۷۰۰ کیلومتری اصابت کرد».

این رسانه همچنین خبر داد که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در زمان شلیک این موشک حاضر نبوده است.

 

صبح چهارشنبه بود که مقام‌های نظامی کره جنوبی و ژاپن با اعلام خبر شلیک شدن پرتابه‌ای شبیه موشک بالستیک توسط کره شمالی، گفتند این پرتابه حدود ۵۰۰ کیلومتر پرواز کرده است. (جزئیات بیشتر)

پیونگ‌یانگ در سال‌های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد جدید استفاده کرده اما این کشور اخیراً از موشک جدیدی که از واگن قطار شلیک شده است نیز رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.